Przejdź do głównej zawartości

Oblicza pościeli przedszkolaka

"Moje dziecko lubi mieć miękko i ciepło"
"Mojemu Bartusiowi jest zawsze zbyt gorąco"
"Moja Malutka woli lekkie okrycia"

Witajcie!
Znacie to z własnego doświadczenia? Wasze dzieci na pewno mają swoje własne upodobania i sprecyzowane preferencje. Mam kilka propozycji, być można któraś z nich sprawdzi się w żłobku lub przedszkolu.

1. Pościel przedszkolna (kołderka, poduszka, komplet poszewek) - jest to zestaw który stawia na naturalne materiały, czyli 100% bawełny. Wewnątrz kołderki i poduszki jest antyalergiczne wypełnienie, które znakomicie się pierze. Komplecik taki jest bardzo dobrze przygotowany do warunków przedszkolnych, czyli solidnie ogrzewanych sal.


2. Pościel przedszkolna bez poszewek - to wersja szyta nieco inaczej niż poprzedniczka. Kołderka i poduszka od razu tworzone są z kolorowej bawełny, są od razu wypełnione. Nie trzeba w takiej wersji sięgać po poszewki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w takowe dodatkowo się wyposażyć.


3. Pościel przedszkolna szyta z bawełny wzorzystej oraz minky - jest to propozycja dla Dzieci szczególnie lubiących ciepło i miękkie materiały. Komplecik taki jest wypełniony dość lekko, by nadal zapewniać komfort spania Maluszka. Tak jak poprzednie komplety nadaje się do prania w pralce.


4. Pościel przedszkolna w formie kocyka szytego z bawełny oraz dzianiny dresowej - w takim komplecie najlepiej będą się czuły dzieci, które niezbyt dobrze znoszą grubsze okrycia, oraz najlepiej czują się gdy jest chłodniej. Dzięki naturalnym (bawełna) i niezbyt grubym materiałom będą miały zapewnioną wystarczającą przewiewność okrycia.



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O, kochani, dziś bardzo ważny temat! Jakiś czas temu wspominałam na FB, że będę pracować nad rzeczami dla Wcześniaków. Chcę pokazać Wam efekty mojej pracy, oraz mniej więcej drogę, jaką pokonałam: Oto rogal do pozycjonowania! Wygląda niepozornie? Wiecie, ile potrzebował pracy i zaangażowania? 👶Pierwszą trudnością było znalezienie miękkiej tkaniny wodoodpornej, medycznej, przeznaczonej do dezynfekcji. Musiała taka być! Chodzi przecież o maluszki, noworodki, wcześniaki! Wiecie, ile sprawdziłam próbek? Ile przeanalizowałam dokumentów do każdej z nich? Każda kolejna była coraz lepsza, aż w końcu trafiłam na ideał ❤ A ideał musiał spełniać milion norm w temacie łatwości czyszczenia, odporności, niepalności. To było mega trudne! 👶 Drugim etapem było znalezienie wypełnienia. I to także nie mogło być zwykłe wypełnienie stosowane w poduszkach. Musiało być takie, które nie chłonie wody, które da się formować, jest lekkie.... Zwykłe wypełnienia nie sprawdziły się, bo były zbyt nieprzyje

Unikalne Szycie okiem jednej z Mam!

Miałam ostatnio okazję rozmawiać z Karoliną - było to wyjątkowe spotkanie, po którym mówi Ona więcej o mnie, niż kiedykolwiek wcześniej sama zdołałam powiedzieć o sobie ❤ Zapraszam Was do Niej www.matkasledzi.pl/dayge/

Pierwsza książeczka czyli zabawki noworodka

Pierwsza Książeczka! Wiecie czym jest, i jakie ma spełnić zadania w kontakcie z Dzieckiem? Spójrzcie! Maluszek, od chwili swoich narodzin uczy się świata. Ma mocno ograniczone możliwości – mimo tego wiemy już, jakie zabawki sprzyjają rozwojowi Noworodka! KONTRASTOWE KOLORY Noworodek ma bardzo słaby wzrok. Widzi z bliska, nieostro, a najlepiej spostrzega kontrastowe kolory (szczególnie biały i czarny). Jeśli Dziecko zacznie stykać się z kolorami i kształtami, które jest w stanie zobaczyć – jego rozwój rozpocznie się wcześniej! Skupi swoją uwagę i pozna kształt pokazanych obiektów – nie uda się to przy kolorach bladych, pastelowych. Skoro więc wiemy o tym – dajmy szansę Dzieciom! DOZNANIA ZMYSŁOWE Wewnątrz Pierwszej Książeczki kryje się jeszcze kilka rodzajów wsparcia dla rozwijających się zmysłów. Prócz kontrastowych kolorów jest to także wykorzystanie w czasie tworzenia Książeczki różnego rodzaju tkanin. Niektóre są bardzo miękkie, inne nieco bardziej twarde i szeleszczące.