Przejdź do głównej zawartości

Pościel przedszkolna i niezbędnik na start

Całym sercem żyję już przygotowaniami do żłobka i przedszkola. Pracuję też nieustannie nad jak najlepszymi opcjami, które wspólnie z moim Synkiem sprawdzamy. Chciałabym w kilku punktach pokazać, z jakich zasobów możecie korzystać, i jakie elementy wyprawki mogą być Wam pomocne!


1. Kołderka i podusia, bez poszewek.
Jest to podstawowa opcja pościeli przedszkolnej. Kołderka i poduszka od razu szyte są ze wzorzystej bawełny. W przypadku zabrudzenia cały komplecik można wyprać w pralce.


2. Kołderka i podusia, wraz z kolorowymi poszewkami.
Do pięknej, śnieżnobiałej kołderki i poduszki przygotowane są wzorzyste poszewki. W przypadku zabrudzenia można wyprać same poszewki, lub (w razie potrzeby) cały komplecik.


3. Kołderka i podusia szyta ze wzorzystej bawełny oraz minky.
Zestaw taki polecany jest dzieciom, które przepadają za miękkim pluszem minky oraz bardzo lubią ciepłe okrycia. Kołderka jest ocieplona (lub bez ocieplenia, jeśli tak życzy sobie maluszek).


4. Kocyk i podusia ze wzorzystej bawełny i dzianiny dresowej
Komplecik taki dedykowany jest dzieciom, które niezbyt lubią ciepłe okrycia. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom cały komplet w znaczącej większości składa się z bawełny, co zapewnia odpowiedni komfort cieplny Dziecka. Kocyk polecam bez żadnego docieplenia, by zachować jego naturalność.


5. Poszewki na pościel
Poszewki na pościel dopasowane są do wymiarów pościeli, którą być może już posiadacie. W niektórych żłobkach i przedszkolach jest to rozmiar 80x220, 80x250, 100x135 lub inne rozmiary, dowolnie wybrane.


6. Prześcieradło na gumkę
W niektórych przedszkolach do kocyka na leżakowanie trzeba także mieć swoje prześcieradło. Jeśli trzeba - wykonane jest idealnie na rozmiar, którego potrzebujesz.


7. Wodoodporna mata/podkład
Przydatna jest szczególnie dzieciom, które są już odpieluchowane, a zdarzają im się awarie. Bardziej dyskretna będzie wymiana takiego podkładu, niż nawet codzienne pranie pościeli.
Podkład wykonany jest z miękkiej tkaniny wodoodpornej, wzorzystej tkaniny bawełnianej we wzorze pościeli (by stanowiły wizualnie jedną całość), oraz z dwóch miękkich warstw chłonnych wewnątrz. Podkład może być prany w pralce.


8. Woreczek na kapcie, buty, ubranko na zmianę lub pieluszki
Mały woreczek w przestrzeni przedszkolnej może być szczególnie potrzebny. Przy młodszych dzieciach przyda się do przechowania pieluszek lub ubanka na zmianę, u starszych - jako woreczek na kapcie i buty. Woreczek może być dodatkowo podpisany imieniem dziecka (techniką haftu komputerowego), co jest ogromnym ułatwieniem dla opiekunów Dziecka w placówce


9. Naszywki z imieniem i nazwiskiem dziecka
Wykonane są techniką bardzo trwałego haftu komputerowego, mogą być umieszczone na pościeli, woreczkach, poszewkach i innych przedmiotach należących do dziecka.


10. Ręcznik z podpisem
Podpisany ręcznik wymagany jest bardzo często w przedszkolach. Dzięki umieszczonej naszywce imienia, będzie rozpoznawalny.


11. Woreczek na pościel przedszkolną
Jest to duży worek ściągany sznureczkiem, podpisany imieniem dziecka, w którym przechowywana jest pościel w przedszkolach.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O, kochani, dziś bardzo ważny temat! Jakiś czas temu wspominałam na FB, że będę pracować nad rzeczami dla Wcześniaków. Chcę pokazać Wam efekty mojej pracy, oraz mniej więcej drogę, jaką pokonałam: Oto rogal do pozycjonowania! Wygląda niepozornie? Wiecie, ile potrzebował pracy i zaangażowania? 👶Pierwszą trudnością było znalezienie miękkiej tkaniny wodoodpornej, medycznej, przeznaczonej do dezynfekcji. Musiała taka być! Chodzi przecież o maluszki, noworodki, wcześniaki! Wiecie, ile sprawdziłam próbek? Ile przeanalizowałam dokumentów do każdej z nich? Każda kolejna była coraz lepsza, aż w końcu trafiłam na ideał ❤ A ideał musiał spełniać milion norm w temacie łatwości czyszczenia, odporności, niepalności. To było mega trudne! 👶 Drugim etapem było znalezienie wypełnienia. I to także nie mogło być zwykłe wypełnienie stosowane w poduszkach. Musiało być takie, które nie chłonie wody, które da się formować, jest lekkie.... Zwykłe wypełnienia nie sprawdziły się, bo były zbyt nieprzyje

Unikalne Szycie okiem jednej z Mam!

Miałam ostatnio okazję rozmawiać z Karoliną - było to wyjątkowe spotkanie, po którym mówi Ona więcej o mnie, niż kiedykolwiek wcześniej sama zdołałam powiedzieć o sobie ❤ Zapraszam Was do Niej www.matkasledzi.pl/dayge/

Pierwsza książeczka czyli zabawki noworodka

Pierwsza Książeczka! Wiecie czym jest, i jakie ma spełnić zadania w kontakcie z Dzieckiem? Spójrzcie! Maluszek, od chwili swoich narodzin uczy się świata. Ma mocno ograniczone możliwości – mimo tego wiemy już, jakie zabawki sprzyjają rozwojowi Noworodka! KONTRASTOWE KOLORY Noworodek ma bardzo słaby wzrok. Widzi z bliska, nieostro, a najlepiej spostrzega kontrastowe kolory (szczególnie biały i czarny). Jeśli Dziecko zacznie stykać się z kolorami i kształtami, które jest w stanie zobaczyć – jego rozwój rozpocznie się wcześniej! Skupi swoją uwagę i pozna kształt pokazanych obiektów – nie uda się to przy kolorach bladych, pastelowych. Skoro więc wiemy o tym – dajmy szansę Dzieciom! DOZNANIA ZMYSŁOWE Wewnątrz Pierwszej Książeczki kryje się jeszcze kilka rodzajów wsparcia dla rozwijających się zmysłów. Prócz kontrastowych kolorów jest to także wykorzystanie w czasie tworzenia Książeczki różnego rodzaju tkanin. Niektóre są bardzo miękkie, inne nieco bardziej twarde i szeleszczące.